Mira Mosaic

Mozaiki dla indywidualistów

Mira Mosaic to marka która ma na celu dostarczenie Klientowi niepowtarzalnych mozaik układanych wg wzoru dostarczonego lub wybranego przez Klienta.

Cechy które odróżniają nas od konkurencji to:

Ręcznie wykonane mozaiki

- Ręczne wykonanie

Przy składaniu mozaiki Mira Mosaic nie są stosowane żadne maszyny. Każda kostka jest ręcznie układana i przyklejana do siatki.

Unikalny wzór mozaiki

- Niepowtarzalność wzoru

Każda nasza mozaika jest inna. Oferujemy Klientowi do wyboru ponad 60 milionów grafik, z których na przesłane hasło (np. "Kąpielowa scena mitologiczna") wysyłamy kilkanaście do wyboru. Przyjmujemy też grafiki własne Klienta, np. z wykonanych przez niego zdjęć. Wzory wszystkich wykonanych mozaik są zapamiętywane w jednym miejscu i w przypadku pojawienia się zlecenia na wykonanie mozaiki podobnej do takiej która była już kiedyś zrobiona, zastrzegamy sobie prawo odmowy wykonania zlecenia.

Kolorowe mozaiki

- Szeroka paleta barw kostek z których tworzona jest mozaika

Przy tworzeniu mozaik używamy kostek z palety 71 kolorów, co w porównaniu z konkurencyjnymi mozaikami używającymi zazwyczaj ok. dwudziestu kolorów daje nieporównywalnie lepsze odwzorowanie kolorystyczne tworzonych obrazów.

Barwione kostki mozaiki

- Barwienie w masie

Kostki których używamy do tworzenia mozaik są barwione w masie, a nie jedynie malowane czy emaliowane na wierzchu co można spotkać u wielu konkurencyjnych dostawców ceramiki. Identyczny kolor w całej objętości kostki oraz wysoka twardość materiału z jakiego wykonane są one wykonane gwarantują trwałość koloru także po wielu latach intensywnego użytkowania (np. przy układaniu mozaiki na podłodze).

Małe kostki mozaika

- Mały rozmiar kostek

Kostki użyte przy tworzeniu naszych mozaik mają rozmiar 12x12 mm co powoduje, że na metr kwadratowy obrazu wchodzi aż 5917 kostek, czyli ponad 4 razy więcej niż przy użyciu typowych kostek 25x25 mm. Przekłada to się na lepszą rozdzielczość tworzonego obrazu, a co za tym idzie zupełnie inny, dużo lepszy efekt wizualny mozaiki.

Mozaika cienkie fugi

- Cienkie fugi

Mozaiki Mira Mosaic układane są przy zachowaniu odstępu między kostkami wielkości zaledwie 1 mm. Dzięki tak wąskiej fudze, jej kolor minimalnie wpływa na kolorystykę całości mozaiki, co oczywiście nie wyklucza delikatnych modyfikacji jasności za pomocą fugi (np. rozjaśnienie obrazu przy użyciu wyłącznie białej fugi).

Mozaika klejona do siatki

- Klejenie do siatki

Przy montażu kostek do siatki mocującej używany jest najbardziej właściwy materiał jaki powinien znajdować się pomiędzy kostką a ścianą, czyli klej do ceramiki. Nie stosujemy w przeciwieństwie do konkurencji silikonów czy klejów polimerowych które przyśpieszają proces tworzenia mozaiki u producenta ale negatywnie wpływają na jakość montażu mozaiki u Klienta. Zastosowanie kleju do ceramiki jako elementu montażowego kostki do siatki powoduje, że przy montażu mozaiki do ściany także klejem do ceramiki, w obszarze ściana – mozaika jest jednolita w swej strukturze i przez to wytrzymała warstwa klejąca.